Pažítka cesnaková Neko (semená)

Pažítka čínska, ľudovo nazývaná pažítka cesnaková, je trváca bylina, ktorá dorastá do výšky 25 - 30 cm, má plochú vňať s jemnou cesnakovou arómou a vysokým obsahom vitamínu C. Hodí sa najmä do omáčok všetkých druhov. Podporuje chuť do jedla. Môže zotrvať na stanovišti niekoľko rokov. Vyžaduje slnečné stanovište a kypré hlinito-piesčité pôdy bohaté na humus. Zberáme podľa potreby zrezávaním vňate.

Koupit na Pěstík.cz

Pažítka čínska (Allium tuberosum)

Pažítka čínska, ľudovo nazývaná pažítka cesnaková, je trváca bylina, ktorá dorastá do výšky 25 - 30 cm, má plochú vňať s jemnou cesnakovou arómou a vysokým obsahom vitamínu C. Hodí sa najmä do omáčok všetkých druhov. Podporuje chuť do jedla. Môže zotrvať na stanovišti niekoľko rokov. Vyžaduje slnečné stanovište a kypré hlinito-piesčité pôdy bohaté na humus. Zberáme podľa potreby zrezávaním vňate. Všeobecne platí: čím má pažítka pevnejší púčik, tým je kvalitnejšia. Keď je kvet úplne otvorený, je pažítka prezretá a k jedlu sa veľmi nehodí. Výsev: od marca do augusta plytko do hniezd. Predpestovanie: z výsevu február - apríl; výsadba od apríla do mája po 20 rastlinách do hniezda.

  • Delenie zeleniny cibuľová
  • Vytrvalosť vytrvalá
    Kiepenkerl je nemeckým výrobcom osív najvyššej kvality. Na trhu osív, rastlín a záhradných potrieb sa vyskytuje už od roku 1925. Spoločnosť si zakladá meno na pevnom dodžení kvality osiva.